Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/parafi23/public_html/templates/orion_belt/html/com_content/article/default.php on line 38

Ogłoszenia duszpasterskie 19 lipca 2015 roku

1. Kochani Bracia i Siostry! Niewątpliwie przeżywamy wszyscy bardzo trudny czas. Jednak obok konkretnych i zrozumiałych działań, jako wierzący potrzebujemy wielkiej modlitwy o pomoc i interwencję dobrego Boga. Widzimy wyraźnie jak ograniczone są nasze ludzkie możliwości. Zwróćmy się więc wszyscy w modlitwie różańcowej o powstrzymanie pandemii. Szczególnie liczymy na modlitwę najmłodszych, których aniołowie - jak mówił Pan Jezus, wpatrują się w oblicze Ojca niebieskiego. Maryja często prosiła właśnie dzieci o różaniec, gdy światu zagrażały wielkie niebezpieczeństwa. Módlmy się wspólnie w rodzinach, prośmy indywidualnie, codziennie o 17.30 orędujemy przez różaniec w naszej świątyni parafialnej, aby Bóg dokonał tego, co dla nas ludzi wydaje się niemożliwe. Modlitwa sprawia, że dzieją się cuda – a nam potrzeba cudu…

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą parafię poprzez ofiary na tacę i na nasze konto. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i troski o wspólnotę…
3. W minionym tygodniu odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Lucjana Kurczyny i śp. Jacka Błaszkiewicza. Dla naszych zmarłych prośmy o dar Bożego Miłosierdzia.
4. W tym tygodniu w liturgii będziemy celebrować:
* w środę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
* w niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych.
5. W środę o godzinie 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza Święta o 17.00 i Nowenna oraz różaniec. Będziemy się modlić szczególnie w intencji Róży Różańcowej św. Józefa.
6. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele będą o godzinie 8.00, 10.00, 11.30 i o 18.00. O godzinie 13.00 - jeśli nie zostaną wydane jakieś inne zarządzenia, będzie procesja z modlitwą różańcową za zmarłych po naszym cmentarzu.
7. W przyszły poniedziałek Dzień Zaduszny. Msza Święta o godzinie 9.00. O 15.00 zapraszamy na modlitwę na cmentarzu Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych. Różaniec z wypominkami oktawalnymi za zmarłych będzie codziennie o godzinie 17.30. Po nim Eucharystia około 18.00 w tych intencjach.
8. Zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych, to okazja, aby zadbać o groby naszych bliskich. Pamiętajmy, aby zatroszczyć się także o wieczne szczęście naszych zmarłych poprzez modlitwę za nich. Przyjmujemy wypominki jednorazowe, oktawalne, roczne i na trzecie piątki miesiąca.
9. Zwracamy się z prośbą o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół niego. Przy wejściach są umieszczone pojemniki na śmieci i każdy odwiedzający mogiły obok nich przechodzi. Nie wyrzucajmy więc śmieci za ogrodzenie czy do lasu.
10. Wraz z Kołem Wolontariatu z naszej szkoły organizujemy zbiórkę artykułów dla podopiecznych Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Potrzebne są rękawiczki jednorazowe - rozmiar M i L, maseczki jednorazowe, pampersy - rozmiar M, L i XL, płyn 5l GUM Butler Paroex, pianka do pielęgnacji (SENI, TENA, HARTMAN) oraz gaza, opaski i plastry. Wymienione artykuły można umieszczać, w koszu, który będzie wystawiony przy wyjściu z kościoła.
11. Wszystkim Solenizantom obchodzącym w tym tygodniu imieniny oraz urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Naszym Parafianom oraz miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i wszystkim życzymy: Szczęść Boże.

Duszpasterze

----------------------------------------------------------

Przypomnienia na czas pandemii

* Dbajmy o higienę i dezynfekujmy dłonie

* W kościele obowiązuje zasłanianie ust i nosa

* Zachowujmy właściwą odległość między sobą

* Osoby przyjmujące Komunię świętą na rękę winny podejść w procesji jako pierwsze lub poprosić o jej udzielenie po Mszy Świętej

* Zachowajmy zdrowy rozsądek i wzajemną życzliwość

* Módlmy się o ustanie zagrożenia, bowiem „historia uczy, że wielkim błędem jest liczyć tylko na ludzkie siły czy potęgę postępu, gdy od Boga pochodzi moc, która jest zdolna pokonać każde zło” (Ks. Bp Grzegorz Kaszak)