Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/parafi23/public_html/templates/orion_belt/html/com_content/article/default.php on line 38

Ogłoszenia duszpasterskie 19 lipca 2015 roku

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na nasze konto, za wszelkie dary serca, które są wyrazem życzliwości i troski o wspólnotę…

2. W minionym tygodniu odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Elżbiety Bartoszczyk i śp. Stefana Jakubowskiego. Dla naszych zmarłych prośmy o obfitość Bożego Miłosierdzia.
3. W tym tygodniu w liturgii będziemy celebrować w piątek święto św. Macieja Apostoła.
4. W poniedziałek, wtorek i w środę po Mszy o 18.00 modlitwy o urodzaje.
5. We wtorek o 19.00 spotkania kręgu biblijnego.
6. W środę o godzinie 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza Święta o 17.00, następnie Nowenna i nabożeństwo majowe przed obrazem naszej Patronki. Będziemy się modlić szczególnie w intencji Róży Różańcowej św. Teresy.
7. Gratulujemy wszystkim, którzy biorą udział w nabożeństwach majowych. W tygodniu są odprawiane około 17.30. W niedziele nabożeństwo o 17.45. Niech każdy czuje się zaproszony do oddawania czci naszej Patronce i Opiekunce.
8. W czwartek 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich. Będzie Msza Święta rano o 8.00. Od godziny 17.00 rozważanie radosnych tajemnic różańca, pod przewodnictwem róży różańcowej św. Franciszka. Potem nabożeństwo majowe i uroczysta Eucharystia oraz procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Przynieśmy ze sobą lampiony i świece.
9. Za tydzień przypada miesięczna taca na potrzeby naszego kościoła. Zbieramy środki na nowe ogrodzenie kościoła oraz wymianę rynien na świątyni. W czerwcu mają być wreszcie gotowe meble do prezbiterium. Bardzo dziękujemy za składane dary i prosimy o modlitwę w naszych intencjach…
10. Solenizantom obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Naszym szlachetnym Parafianom oraz miłym Gościom dzięku-jemy za wspólną modlitwę, a na cały tydzień życzymy: Szczęść Boże.

Duszpasterze

----------------------------------------------------------

Przypomnienia na czas pandemii

* Dbajmy o higienę i dezynfekujmy dłonie

* W kościele obowiązuje zasłanianie ust i nosa

* Zachowujmy właściwą odległość między sobą

* Osoby przyjmujące Komunię świętą na rękę winny podejść w procesji jako pierwsze lub poprosić o jej udzielenie po Mszy Świętej

* Zachowajmy zdrowy rozsądek i wzajemną życzliwość

* Módlmy się o ustanie zagrożenia, bowiem „historia uczy, że wielkim błędem jest liczyć tylko na ludzkie siły czy potęgę postępu, gdy od Boga pochodzi moc, która jest zdolna pokonać każde zło” (Ks. Bp Grzegorz Kaszak)