Ogłoszenia duszpasterskie 19 lipca 2015 roku

1. Niech dobry Bóg wynagradza każdemu darczyńcy za wielkie serce i liczne wyrazy życzliwości oraz troski o naszą wspólnotę…

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy celebrować:
* w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,
* w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
* w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
3. W środę o 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza Święta w intencjach zbiorowych o 17.00, a następnie Nowenna i nabożeństwo majowe przed obrazem naszej Patronki. Będziemy się modlić szczególnie w intencji Róży Różańcowej św. Józefa. To również wspomnienie św. Rity, przez której wstawiennictwo możemy Bogu przedstawiać zwłaszcza te trudne sprawy.  
4. W czwartek o 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy o 10.00 spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
6. Także w tym roku trasa procesji Bożego Ciała będzie przebiegała ulicami Starzyńskiego, Gałczyńskiego, Niecałą, Maczkowską, Armii Krajowej i Obwodową. Pierwszy ołtarz będzie przy starym kościele. Prosimy o pomoc i zaangażowanie Różę Różańcową św. Franciszka oraz Akcję Katolicką i mieszkańców ul. Starzyńskiego, Jankego, Metalowej, Klubowej. Drugi ołtarz przy ul. Gałczyńskiego. Prosimy o pomoc i zaangażowanie Różę Różańcową św. Teresy, Oazę Rodzin oraz mieszkańców ul. Gałczyńskiego, Bobrek, Poniatowskiego, Orzeszkowej, Limbowej. Trzeci ołtarz przy ul. Niecałej. Prosimy o pomoc i zaangażowanie Różę Różańcową św. Józefa, rodziny ministrantów oraz mieszkańców ul. Niecałej, Maczkowskiej, Leśnej, Czerpakowej i pozostałych ulic na Borach. Czwarty ołtarz przy drzwiach kościoła. Prosimy o pomoc i zaangażowanie Różę Różańcową św. Jana, Krąg Biblijny oraz mieszkańców ul. Armii Krajowej, Feliks, Juliuszowskiej, Wąskiej, Górnej, Bocznej i Obwodowej. Bardzo prosimy o zaangażowanie wszystkich Parafian, gdyż jest to święto całej naszej wspólnoty.
7. Bardzo dziękujemy pewnej rodzinie za piękne dekoracje kwiatowe do naszej świątyni. Dziękujemy także innej rodzinie z naszej parafii, która pragnie zachować anonimowość, za ufundowanie nowej monstrancji z wyjątkową figurą Maryi Niepokalanej dla naszej wspólnoty. Bóg zapłać…
8. Solenizantom obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę, a na cały tydzień życzymy: Szczęść Boże.     
Duszpasterze