Ogłoszenia duszpasterskie 19 lipca 2015 roku

1. Bardzo się cieszymy z obecności Ks. Rektora i kleryka Jakuba - przedstawicieli naszego Seminarium Duchownego. To wielka łaska, gdy z parafii Bóg powołuje kogoś do służby w kapłaństwie czy w życiu zakonnym. Będziemy się modlili gorąco, aby także naszą wspólnotę Pan obdarował tym darem…

2. Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą Parafię. Bóg zapłać Pani Marii za ufundowane piękne kwiaty do dekoracji naszego kościoła. Niech dobry Bóg wynagradza każdy gest życzliwości i troski o wspólnotę…
3. W tym tygodniu w liturgii będziemy celebrować w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.
4. We wtorek o 19.00 spotkanie kręgu biblijnego na plebani.    
5. W środę o 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza Święta w intencjach zbiorowych o 17.00, potem Nowenna ku czci naszej Patronki.
6. W pierwszy piątek miesiąca Msza Święta o 8.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem róż różańcowych: od 8.00 do 9.00 - róża św. Franciszka, od 9.00 do 10.00 róża św. Jana Ewangelisty, od 10.00 do 11.00 róża św. Teresy, od 11.00 do 12.00 róża św. Józefa. Odwiedziny chorych od 8.30. Okazja do spowiedzi od 8.00 i od 17.30. O 18.00 wieczorna Msza Święta.
7. W pierwszą sobotę miesiąca spotkanie Żywego Różańca. O 16.45 wprowadzenie w modlitwę, o 17.00 Msza Święta, a po niej różaniec.
8. Poświęcamy dziś opłatki na stół wigilijny. Można je zabierać z zakrystii lub z plebani. Zwyczajowy dar przy okazji opłatka jest przeznaczony na ukończenie wystroju kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego. Będziemy wdzięczni, gdy ofiarni Parafianie zabiorą opłatki także dla starszych lub chorych sąsiadów i bliskich, którzy nie mogą po nie przybyć. Bóg zapłać za zrozumienie i każdy gest dobroci...  
9. W przyszłą niedzielę Koło Wolontariatu z naszej szkoły pod opieką Pani Katechetki będzie rozprowadzać pierniki własnego wypieku. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza. Życzliwości Parafian polecamy tę dobroczynną akcję..
10. Wszystkim Solenizantom obchodzącym w tym tygodniu imieniny oraz urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Naszym Parafianom oraz miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i wszystkim życzymy: Szczęść Boże.    
Duszpasterze